Telekom Maqedoni: Thirrjet dhe porositë drejt Ukrainës do të jenë pa pagesë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

Prej sot në mesnatë, thirrjet nga rrjeti i Telekom prej Maqedonisë së Veriut në Ukrainë do të jenë pa pagesë. Nga Telekom Maqedoni theksojnë se përveç thirrjeve, falas do të jenë edhe SMS porositë.

“Në këto kohë të vështira, ne jemi me popullin e Ukrainës. Në shenjë solidariteti, ne ofrojmë ndihmën tonë kur është më e nevojshme. Për të qëndruar në kontakt të pandërprerë me të dashurit, nga mesnata e datës 26.02.2022, deri në njoftimin e radhës, thirrjet dhe SMS-të nga Telekomi i Maqedonisë drejt çdo rrjeti në Ukrainë do të jenë pa pagesë, për të gjithë klientët privatë dhe kompanitë. Pa pagesë janë edhe thirrjet dhe SMS mesazhet në roaming në Ukrainë drejt të gjitha vendeve tjera” njoftojnë nga Telekom.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ