Telekom u dhuron klientëve nga 10 GB internet, pasi që pati ndalesa në rrjet

ina-online
ina-online

17 Gusht, 2023

Telekomi i Maqedonisë do t’u japë klientëve të saj nga 10 GB internet deri në fund të muajit për shkak të një ndërprerje në rrjet si pasojë e punimeve ndërtimore dhe ndërprerjes së kabllove.

Prej ditës së djeshme ka pasur një ndërprerje të rrjetit të Telekomit për shkak të kabllove të dëmtuara për shkak të aktiviteteve ndërtimore. Kompania thotë se ekipet e tyre po punojnë intensivisht për zgjidhjen e problemit dhe po u japin përdoruesve 10 GB internet.

“Të nderuar klientë, ndërprerja e shërbimeve të shkaktuar nga kabllot kryesore të fibrave optike të Telekomit të dëmtuara, ka ndodhur për shkak të aktiviteteve ndërtimore të palëve të treta. Riparimi i dëmeve kaq të mëdha kërkon shumë orë punë në terren. Ekipet tona janë duke punuar intensivisht dhe presim që të gjitha shërbimet të bëhen plotësisht të disponueshme në një periudhë të shkurtër kohore. Si kompani që kujdeset për kënaqësinë e përdoruesve të saj, kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim dhe u japim të gjithë përdoruesve tanë privatë dhe të biznesit 10 GB internet celular deri në fund të muajit gusht 2023″, theksoi kompania.

Prej mëngjesit të sotëm, linjat celulare dhe interneti në Telekom janë ndërprerë përkohësisht. Qytetarët ankohen se nuk mund të vendosin sinjal, nuk marrin as mesazhe SMS.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

INFO

NA NDIQ