Televizionet ruse nuk transmetohen në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2022

Rrjeti i Telekom Maqedoni tashmë po zbaton rekomandimin e Qeverisë për shkyçje të kanaleve televizive të Federatës Ruse, shkruan TV21. Tashmë në rrjetin kabllorë të Telekom Maqedoni thuhet se “Russia Today për momentin nuk është i qasshëm në Maqedoninë e Veriut për shkak të ndërprerjes së sinjalit të satelitit”.

Ndryshe, para dy dite TV21 raportoi se menjëherë pas rekomandimit të Qeverisë, operatorët kabllorë në vend kanë marrë vendim unanim për shkyçjen e “Russia Today” dhe “Sputnik” nga transmetimi televiziv në Maqedoninë e Veriut./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

INFO

NA NDIQ