Televotim me dy faza, në nominim shkojnë tetë banorë (FOTO)

Picture of INA
INA

14/04/2024

Në televotim kanë shkuar 8 banorë pas nominimeve në dhomën e rrëfimit, me Liamin, Eglën, Françeskën, Erjolë, Meritonin, Jetmirin, Romeon dhe Lidin që shkojnë në televotim, teksa banorët nominuan kështu:

EGLA: Rozën dhe Meritonin – Nuk më shqiten nga brinjët;

JULI: Françeska – Besoj se e ka mbyllur ciklin; Liami – Nuk e shoh llogjik në të gjitha situatat;

ERJOLA: Liami – Dua ta shoh në nominim; Françeska – E ka mbyllur ciklin e lojës;

FRANÇESKA: Lidin – Ka pasur një sjellje të keqe me mua; Erjolën – E ka mbaruar ciklin;

ROMEO: Liami dhe Jetmiri – Për çdo gjë që ndodhi nga e marta e në vazhdim;

HEIDI: Liami dhe Jetmiri – Bënë një lojë të shëmtuar me provokime;

JETMIRI: Romeo dhe Egla – E vetëshpallën veten finalistë dhe pas skenës teatrale që bënë;

MERITONI: Erjola – Dua të shoh një lojë tjetër të saj; Lidi – Është banor i ri dhe s’munem të përshtatem;

LIDI: Jetmiri – Gjatë gjithë ditës sillet si politikan; Meritoni – Nuk kam arritur të gjej një urë komunikimi;

ROZA: Egla – Kuptohet qartë; Lidin – U çua në këmbë dhe tha që ne i kemi bërë bllok;

GRACIANO: Lidi – E shoh që s’është gjëkundi; Romeo – S’kam asnjëlloj kontakti;

LIAMI: Lidin dhe Heidin – Nuk kam një raport të mirë me ta dhe për përllogaritje matematikore.

Ky nominim do të ndahet në dy faza. Të martën do të ngelë dyshja me më pak vota dhe të shtunën do të largohet një nga dy banorët më pak të votuar. Votat e marra deri të martën do t’u bashkohen atyre që do të merren deri të shtunën.

TË FUNDIT
1 orë
Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe
1 orë
Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën
1 orë
Tuna marton vëllain, publikon videon
1 orë
“Pse ke futur duart te jastëku im?”, plas sherri mes Romeos dhe Eglës
7 orë
Publikohet biseda ku Romeo ka shkruar Erjolës (video)

ME TE LEXUARA

14 orë
Dua Lipa në top-10 e më të pasurve në Britaninë e Madhe
12 orë
“Ditë shumë të vështira emocionalisht...”, çfarë po ndodh me Arbana Osmanin
7 orë
Publikohet biseda ku Romeo ka shkruar Erjolës (video)
1 orë
“Pse ke futur duart te jastëku im?”, plas sherri mes Romeos dhe Eglës
1 orë
Tuna marton vëllain, publikon videon
1 orë
Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën
17 orë
Krist Aliaj: Roberti u fut në Ferma Vip që të bëhet sërish fëmijë
1 orë
Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe

LEXO MË SHUMË

Heidi Romeo

Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe

ilnisa meritoni

Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën

tuna-1

Tuna marton vëllain, publikon videon

romeo egla

“Pse ke futur duart te jastëku im?”, plas sherri mes Romeos dhe Eglës

romeo erjola

Publikohet biseda ku Romeo ka shkruar Erjolës (video)

arbana osmani

“Ditë shumë të vështira emocionalisht…”, çfarë po ndodh me Arbana Osmanin

DUA Lipa

Dua Lipa në top-10 e më të pasurve në Britaninë e Madhe

erjola doci

Erjola Doçi s’i lë vend imagjinatës, moderatores i ndodh incidenti me fustanin e çarë (foto)

Big brother vip albania3

Pesë finalistët e BBVA3

INFO

NA NDIQ