Temperatura deri 40 gradë Celsius”, vijon periudhë e motit shumë të nxehtë në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

07/07/2024

Deri nga fundi i ditës moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla lokale dhe erë të dobët nga drejtim i ndryshëm. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 31 deri 38 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell, i nxehtë dhe i qetë. Temperatura do të arrijë deri 37 gradë Celsius.

“Vijon periudhë e motit shumë të nxehtë me temperaturë ditore mbi 30, ndërsa në disa vende do të arrijë 40 gradë Celsius. Në orët e pasdites, kryesisht në rajonet malore, do të ketë dukuri të izoluar të jostabilitetit me të reshura të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla”, informojnë nga DPHM.

TË FUNDIT
46 minuta
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
47 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
3 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën
4 orë
Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

ME TE LEXUARA

5 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
1 ditë
Ulen çmimet e derivateve të naftës
5 orë
Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina
1 ditë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
4 orë
Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

LEXO MË SHUMË

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

Bilall Kasami

Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

daniel server

Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat

IMG_4611

Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof

INFO

NA NDIQ