Temperatura më të larta në Maqedoni nga java e ardhshme

Picture of ina-online
ina-online

06/06/2024

Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Pasdite do të ketë dukuri të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër.

Siç informojnë nga DPHM-ja, temperaturat do të kenë rritje graduale, ndërsa pritet të jetë veçanërisht nxehtë nga fillimi i javës së ardhshme.

Nesër temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 10 deri në 19 gradë, ndërsa gjatë ditës nga 24 deri në 35 gradë. UV indeksi do të jetë 8. Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor dhe me temperaturë deri në 33 gradë.

TË FUNDIT
4 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
28 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
31 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
5 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
19 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
31 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
8 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
5 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
19 orë
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

LEXO MË SHUMË

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

INFO

NA NDIQ