Temperaturat e mëngjesit nën zeron në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Maqedoni
Temperaturat e mëngjesit nën zeron në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut

Temperatura nën zeron këtë mëngjes janë matur në gjithë shtetin. Më së ftohti është në Berovë ku janë matur -14 gradë.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike informojnë se në Mavrovë janë matur -12 gradë, në Krushevë – 11, në Kriva Pallankë, Manastir dhe Prilep -10, në Petrovec të Shkupit, Demi Kapi dhe Vinicë -9, në Tetovë, Pretor, Strumicë dhe Kodër të Diellit -8, në Zajçev Rid të Shkupit -7 në Ohër -6, në Kumanovë -5 dhe në Dojran dhe në Gjevgjeli -2 gradë,

Më së shumti borë ka në Kodër të Diellit ku shtresa e borës është e lartë 54 centimetra.

Për sot sinoptikët paralajmërojnë mot me diell me vranësira të vogla lokale në pjesët verilindore të vendit. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar e përkohshme nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të lëvizë prej 1 deri 9 gradë.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

17 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
11 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
18 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
8 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
15 orë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme
11 orë
Mbi 40 gradë Celsius – Nga e enjtja vendi në alarmin portokalli

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

arben taravari

Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

INFO

NA NDIQ