​Ten Hag i ashpër me lojtarët: Janë jo profesional

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Erik ten Hag kritikoi paraqitjen e Manchester United kundër Liverpool duke e quajtur atë si “të papranueshme”.

Holandezi pa që skuadra e tij u mposht 7-0 në “Anfield” pas një paraqitjeje tejet të dobët në shtëpinë e rivalëve të tyre të hidhur.

Mohamed Salah, Darëin Nunez dhe Cody Gakpo shënuan nga dy gola përpara se zëvendësuesi Roberto Firmino të realizojë të shtatin.

Duke reaguar me zemërim pas ndeshjes, Ten Hag tha se lojtarët e skuadrës së tij ishin jo profesional në fushë.

“Jam i befasuar sepse kam parë javët dhe muajt e fundit se ky ekip është elastik dhe ka një qëndrim fitues”, tha ai.

“Në pjesën e dytë nuk kishim fare qëndrim fitues. Nuk i përmbaheshim planit dhe nuk kryenim detyrat tona. Ne nuk ia dolëm në mbrojtje dhe ishte vërtet joprofesionale. Ne kemi parë në të kaluarën se mund të rikthehemi.”, shtoi ai.

“Pas Brentfordit dhe Manchester Cityt, Kjo është padyshim një pengesë e fortë dhe është e papranueshme. Jam vërtet i zhgënjyer dhe i zemëruar për këtë.”, tha në fund ai.

Liverpool tani ka shtatë pikë prapa Unitedit, ndërsa skuadra e Jurgen Klopp-it përpiqet të futet ndër katër më të mirat nga tani deri në fund të sezonit.

TË FUNDIT
21 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
22 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
23 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja
2 ditë
Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

ME TE LEXUARA

23 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
22 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
21 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

sulmues

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

coman-bajern-psg-

Luajti vetëm 15 minuta në Euro 2024, ylli i Francës po mendon pensionimin nga kombëtarja

euro 2024 gjermani

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Luis de la Fuente

“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Jurgen Klopp

SHBA-të me plan të qartë për Botërorin 2026, gati oferta për trajnerin e madh gjerman

INFO

NA NDIQ