Tenisti numër 123 në botë e turpëron Gjokoviqin

INA
INA

12/03/2024

Tenisti numër 123 në botë, Luca Nardi e ka mposhtur tenistin numër një, Novak Gjokoviq.

Italiani 20-vjeçar fitoi 2:1 në sete (6:4, 3:6, 6:3) në xhiron e tretë të Mastersit në Indiana Wells.

Italiani i ri në mënyrë sensacionale e mposhti Gjokoviqin pas dy orë e gjysmë në turneun e fortë në SHBA.

Kjo vlerësohet njëra prej befasive më të mëdha në tenis në vitet e fundit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ