Tentativë për vjedhje në rajonin e Karposhit, arrestohen dy persona

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në rajonin e Karposhit gjatë ditës së djeshme në flagrancë janë kapur dy grabitës, përcjell TV21. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin A.Ll. dhe një të mitur.

“Janë kapur duke kryer veprën penale vjedhje e rëndë në tentativë, ndërsa u është gjetur dhe konfiskuar një objekt i lidhur me veprën penale”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Ky është parashikimi i motit për sot

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

KESHILLI i Evropes KIE

Këta janë 29 deputetët që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

INFO

NA NDIQ