Tentim për t’ia marrë kompetencat e çerdheve, Kasami nuk lejon, thotë që mbesin te Ministra për Politikë Sociale

Picture of INA
INA

07/06/2024

Bilall Kasami nga VLEN njoftoi se propozimi për ndryshimet ligjore për riorganizimin e ministrive sot u tërhoq dhe u rikthye për shkak të disa ndryshimeve, përcjell TV21. Kasami tha se në ndryshimet është edhe pjesa e kompetencave mbi çerdhet, që sipas tij, do të jenë kompetencë e Ministrisë për Politikë Sociale, Demografi dhe Rini, resor ky që pritet ta udhëheqë kuadër i Lëvizjes Besa.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/1597975557436356/?ref=embed_video

“Në bisedimet e fundit mes partnerëve të koalicionit jemi marrë vesh që të ketë një riorganizim më ndryshe të qeverisë dhe administratës, më konkretisht si koalicion VLEN me koalicionin e VMRO-së jemi dakorduar që çerdhet të vazhdojnë të mbeten në kuadër të Ministrisë për Politikë Sociale, tani me emrin e ri që do të jetë plus edhe Demografia dhe Rinia, sipas informatave që kam, ka edhe disa ndryshime të tjera”, tha Kasami.

Ndryshe, Fatmir Limani nga Lëvizja Besa pritet të drejtojë ministrinë në fjalë./tv21.tv

TË FUNDIT
56 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
58 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
3 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

19 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
3 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
18 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
1 ditë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme
18 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ