Tentoi të korruptojë policët e Maqedonisë me 5 euro, arrestohet shtetasi grek

INA
INA

02/08/2023

Gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 21:00 në pikën kufitare “Mihajllovë” është arrestuar shtetasi grek Ll.V. 21-vjeçar, pasi tentoi të korruptonte policinë e Maqedonisë së Veriut me 5 euro, përcjell TV21.

Ai po kalonte pikën kufitare me vetuën e tij “Volvo” me gjysmërimorkio,

“Gjatë kontrollit të dokumenteve që drejtuesi i mjetit ka dhënë për kontroll, ka vënë si ryshfet një kartëmonedhë prej pesë eurove. Ll.V. i është dorëzuar zyrtarëve policorë nga Stacioni Policor Negotinë, dhe sipas udhëzimeve të Prokurorit Publik kundër tij do të parashtrohet kallëzim penal pas procedurës së shpejtë pranë gjykatës kompetente në Negotinë”, shtojnë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Behgjet Pacolli konfirmon vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, ja si reagon (FOTO)

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

flamur gashi

Flamur GASHI, do të jetë Drejtor Menaxhues i Televizionit “A2 CNN” në Kosovë!

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

INFO

NA NDIQ