Ter Stegen “sulmon” Interin: Arritën me fat në finalen e Champions

ina-online
ina-online

26/07/2023

Dihet që te Barcelona nuk kishte simpati të madhe për Interin dhe për të theksuar konceptin u kujdes Ter Stegen, portieri i katalanasve.

I intervistuar nga kolegët e Marca-s, numri një gjerman nisi një sulm ndaj zikaltërve që nuk kaloi pa u vënë re as në Spanjë: “Me Interin e kemi parë që me pak fat mund të arrish në finalen e Champions League”. Fjalë që do të bëjnë të diskutojnë edhe tifozët zikaltër.

Marrëdhëniet mes Interit dhe Barcelonës janë tensionuar veçanërisht pas përballjes së dyfishtë evropiane që u zhvillua në Champions League. Të dy klubet në veçanti luftuan për vendin e dytë në fazën e grupeve, që u dha zikaltërve akses për në raundin e 16-shes të garës për trofeun me veshë të mëdhenj pas Bayern. Tensioni ishte rritur mbi të gjitha me rastin e ndeshjes së parë në San Siro, e fituar 1-0 nga zikaltërit falë golit të Hakan Calhanoglu. Xavi mbi të gjitha, ishte ankuar për një penallti të supozuar që nuk iu dha blaugranës pas një topi me dorë nga Dumfries.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ