Tërheqja nga Kombëtarja pas EURO 2024? Morata: Vendim i vështirë, por po e mendoj

Picture of INA
INA

09/07/2024

Në një prononcim të bërë së fundmi për mediet, Alvaro Morata ka folur për shumë çështje sa i përket të ardhmes së tij.

Sulmuesi i Spanjës, i cili ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në rrugëtimin e kësaj skuadre në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, foli në prag të ndeshjes gjysmëfinale ndaj Francës për mundësinë e tërheqjes nga përfaqësuesja pas EURO 2024.

I pyetur pikërisht për këtë çështje, 31-vjeçari tha se është një vendim i vështirë, por që edhe mund të ndodhë.

“Varet, varet si do të shkojnë gjërat.

Është e vështirë të marrësh një vendim të tillë, por është një mundësi”-u shpreh Alvaro Morata.

TË FUNDIT
4 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
6 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
7 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
7 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

7 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
7 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
6 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ