Tërmet 7.1 ballë Rihter në Filipine, nuk ka alarm për cunami

Picture of INA
INA

11/07/2024

Një tërmet me magnitudë 7.1 ka goditur brigjet e Filipineve mëngjesin e së enjtes.

Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e lëkundjeve ishte 148 kilometra në juglindje të qytetit të Zamboanga, në Mindanao perëndimore, ku jetojnë rreth 460 mijë njerëz.

Për momentin, nuk janë raportuar dëme apo viktima dhe nuk është lëshuar paralajmërim për cunami.

Tërmeti i fortë është ndjerë dhe në shumë zona pranë Filipineve, teksa paslëkundje po të forta janë regjistruar në orët në vijim.

TË FUNDIT
4 orë
Presidenti Joe Biden: Po i kaloj stafetën brezit të ri për të bashkuar vendin
17 orë
Scholz: Do të kandidoj për kancelar në zgjedhjet federale të 2025
2 ditë
A është e mundur që ‘Simpsons’ parashikuan kandidaturën e Kamala Harris? Ky është një episod nga viti 2000
3 ditë
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
3 ditë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

ME TE LEXUARA

17 orë
Scholz: Do të kandidoj për kancelar në zgjedhjet federale të 2025
4 orë
Presidenti Joe Biden: Po i kaloj stafetën brezit të ri për të bashkuar vendin

LEXO MË SHUMË

biden

Presidenti Joe Biden: Po i kaloj stafetën brezit të ri për të bashkuar vendin

scholz-shulc-olaf

Scholz: Do të kandidoj për kancelar në zgjedhjet federale të 2025

Kamala Harris 2

A është e mundur që ‘Simpsons’ parashikuan kandidaturën e Kamala Harris? Ky është një episod nga viti 2000

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

Kamala Harris

Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

INFO

NA NDIQ