Tërmet i fortë pranë Indonezisë, nuk ka paralajmërim për cunami

INA
INA

08/11/2023

Një tërmet me magnitudë 6.9 është regjistruar në Detin Banda të Indonezisë, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Fillimisht, u vlerësua se ishte me magnitudë 6.8 ballë.

Tërmeti e kishte epiqendrën e tij në një zonë detare rreth 370 kilometra në juglindje të Ambonit, Indonezi dhe thellësia fokale u vlerësua të ishte 146 kilometra, sipas të njëjtit burim.

Sipas Qendrës së Paralajmërimit të Hershëm të Tsunamit të Paqësorit (PTWC), nuk ka asnjë kërcënim për një cunami nga tërmeti./abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

INFO

NA NDIQ