Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

ina-online
ina-online

01/01/2024

Një tërmet me magnitudë 7.6 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesën veriore të Japonisë qendrore.

Agjencia Meteorologjike e Japonisë ka lëshuar një paralajmërim për cunami përgjatë zonave bregdetare perëndimore të prefekturave Ishikawa, Niigata dhe Toyama.

Një cunami me valë deri në 5 metra të larta besohet se do të arrijë në Noto në prefekturën Ishikawa, sipas agjencisë së motit.

Valë më shumë se një metër të larta goditën bregun e qytetit Wajima në prefekturën Ishikawa, raportoi NHK.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

Aleksej Navalny

Disa orë para funeralit të Alexei Navalny, familja nuk kanë një makinë për të transportuar trupin

Lloyd Austin Llojd

Austin: Nëse Ukraina bie, besoj se NATO do të hyjë në luftë me Rusinë

spitali - Gaza

Masakër në Gaza, forcat izraelite vrasin mbi 100 palestinezë që prisnin ndihmat humanitare

Biden

Biden: Pasoja të rënda për Ukrainën, nëse Kongresi nuk e miraton ndihmën

izrael tel aviv gaza

SHBA po e shqyrton mundësinë që të hedhë me avionë ndihma në Gazë

INFO

NA NDIQ