Tërmet në Maqedoni

INA
INA

09/01/2024

Nje tërmet i dobët eshte ndjere në Maqedoni.

Mëngjesin e sotëm në orën 05:48 një tërmet i dobët ka tronditur Maqedoninë.

Sipas të dhënave të EMCC, tërmeti ka qenë me magnitudë 2 ballë të shkallës Rihter, 13 kilometra nga Ohri. Termeti eshte ndjere ne qytetin e Ohrit, Struge dhe ne vendbanimet perreth. Nuk raportohet per deme materiale.

Simptomatike eshte se brenda muajit te fundit ne territorin e Maqedonise jane regjistruar me shume termete te vogla.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ