Tërmet vdekjeprurës në Indonezi, të paktën 20 viktima

Të paktën 20 persona humbën jetën në Indonezi për shkak të tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.6 Rihter që goditi vendin mëngjesin e sotëm.

Sipas vlerësimeve të deritanishme numri i të lënduarve nga tërmeti ka shkuar në 300.

Një zyrtar qeveritar, Herman Schewermann ka konfirmuar numrin e viktimave nëpërmjet një prononcimi për televizionin vendas MetroTV.

“Sipas informacioneve që kam për momentin, janë rreth 20 të vdekur dhe të paktën 300 të plagosur që po trajtohen në spital. Shumica kanë pësua,” tha Schwermann.