Tërmeti godet Bosnjë dhe Hercegovinën, qytetarët përshkruajnë momentin

Një tërmet ka goditur Bosnjë dhe Hercegovinën mbrëmë, rreth tre orë pas mesnate.

Sipas EMSC, tërmeti ishte 25 kilometra nga Tuzla dhe 13 kilometra nga Graçanica, dhe ishte 3.6 gradë e fortë në shkallën Rihter, përcjell Telegrafi.