Tërmeti godet Sumatrën

0

Ishulli i Sumatrës është goditur nga një tërmet me gjashtë shkallë të Rihterit, njoftoi Instituti Gjeologjik i SHBA.

Epiqendra e tërmetit ishte 246 kilometra nga kryeqyteti i Padang, në pjesën jugperëndimore të ishullit, dhe asnjë paralajmërim nuk është lëshuar për tsunami, raporton, Reuters, transmeton Klan Kosova.