Tërmeti në Tetovë, Nazmi Dauti: Jemi në komunikim me shkollat për procesin mësimor (FOTO)

INA
INA

18/10/2023

Është regjistruar tërmet në Maqedoninë e Veriut. Sipas Qendrës Seizmologjike tërmeti ka qenë me fuqi 3.2 shkallë, ndërsa është ndjerë në Shkup dhe Tetovë.

Nazmi Dauti nga Drejtoria për Arsim në Komunën e Tetovës, tha se nxënësit e shkollave në Tetovë janë evakuuar nga objektet shkollore.

Ai tha se janë në komunikim të vazhdueshëm me institucionet tjera kompetente për të vlerësuar situatën pas tërmetit dhe do të marrin vendim nëse do të vazhdohet me procesin mësimor.

Ndryshe, sipas Qendrës Sizmologjike tërmeti ka qenë me epiqendër 39 kilometra në jug-perëndim të Shkupit.

Për momentin nuk është raportuar për dëme materiale, por ka pasur qytetarë të shqetësuar nga dridhjet që i kanë ndjerë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ