Tërmeti në Turqi/ Hoxha nga Shkupi me mesazh për ata që ndertojnë banesa

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Tërmeti në Turqi le të merret si mesazh për autoritetet e vendit se kujt i japin leje ndërtimi. Kështu thotë imami nga Shkupi, Llokman Kamberi.
Nëpërmes një statusi në rrjetet sociale hoxha në fjalë ka thënë se autoritetet duhet të kenë kujdes se cilit ndërtues i japin leje ndërtimi dhe duhet sipas tij të kontrollohet materiali ndërtues.
“Mesazhi për ne dhe autoritet perkatëse, dhe për ata që ndertojnë banesa. Keni kujdes, kujt i jipni leje, kontrolloni ata me qfar materiali i bëjnë. Se mos dhasht Zoti një termet si ky, gjitha politankat kan per të u rrëzu mbi qafën e banoreve!”, ka shkruar Kamberi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ