Tërmkolli thotë se Kurti mund të nxis tensione të reja në veri bashkë me Vuçiqin, për ta bërë Asociacionin fakt

INA
INA

26/10/2023

Melihate Tërmkolli ka reaguar lidhur me zhvillimet politike të ditëve të fundit. Tërmkolli ka thënë se Kurti po sillet rreth tri alternativave, që janë zbatimi i dokumentit nga pesëshja, të provokojë bashkë me Vuçiqin një shpërthim të ri të situatës në Veri për ta bërë Asociacionin fakt të kryer dhe që të japë dorëheqje për të shkuar në zgjedhje të reja.

Sipas saj, ndërkohë që populli është në “kllapi”, opozita po luan cic-mic duke imituar kryeministrin Edi Rama me “pod-cast”, të pa shqetësuar dhe patrazuar për fatin e Kosovës.

Reagimi i plotë:

Albin Kurti po sillet e mbështillet qe sa kohë, e edhe sot rreth tri alternativave:

Të zbatojë pikë për pikë dokumentin e dorëzuar nga BE dhe SHBA (“pesëshja”) për asociacionin (“Zajednicën”), për të cilin dokument nuk din askush nga publiku se çka përmban.

Të provokojë bashkë me Vuçiqin shpërthim të ri të situatës në veri, për ta bërë atë (“asociacionin”) fakt të kryer.

Të japë dorëheqje, të mbajë zgjedhje të reja!

Ndërkohë që populli është në ”kllapi”, opozita po luan “cic-mic” duke imituar Edi Ramën me “pod-cast”, e pashqetësuar dhe e patrazuar për fatin e Kosovës por me hallin e “besimtarëve” të Albinit!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

zhvarrosje liridona

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt – Dalin detaje të reja nga krimi mizor

zhvarrosje liridona

Zhvarroset Liridona Ademaj

haga

Përpjekje për të ndërhyrë tek dëshmitarët – ZPS njofton se Thaçit, Veselit e Selimit u kufizohen kontaktet dhe komunikimet

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Fillimisht e pranoi më pas e mohoi, përfshirja e Murselit në vrasjen e Liridonës

varri liridona ademaj

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt – familjarët kërkojnë privatësi

INFO

NA NDIQ