Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Picture of INA
INA

21/05/2024

Disa terroristë serbë që kanë kryer sulmin e 24 shtatorit të vitit të kaluar në Banjskë të Zveçanit ndodhen të lirë në Serbi.

Sipas informacione dhe materialeve që The Geopost ka siguruar, ata shihen tek festojnë së bashku në hotelin “Mejdan” në Beograd të Serbisë, tek këndojnë këngë nacionaliste.

Në Beograd ndodhet edhe prijësi i tyre, i sanksionuari i ShBA-së dhe Britanisë së Madhe, Milan Radojiçiq, i cili kërkohet nga INTERPOL.

Në mesin e terroristëve që shihen edhe në video janë Rados Gvozdic, Danijel Lazarevic, Marko Jevtic, ish-polici Aleksandër Filipoviq, Nemanja Stankoviq e të tjerë.

Në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit mbeti i vrarë rreshteri policor, Afrim Bunjaku ndërsa u plagosën dy të tjerë.

Terroristët serbë në këtë sulm përdorën metoda ruse, duke veshur uniforma ushtarake, por pa emblema.

Videon mund ta ndiqni https://thegeopost.com/sq/lajme/ekskluzive-terroriste-te-sulmit-ne-banjske-te-lire-ne-beograd/

TË FUNDIT
5 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
2 ditë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!
3 ditë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë
3 ditë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
4 ditë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

ME TE LEXUARA

5 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

LEXO MË SHUMË

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

energji rryme

Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

serbet tifozet

Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

policia-mali-zi

Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur

micotakis mitsotakis

Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

venecia venedik

Të dhëna alarmante! Venecia drejt fundosjes?!

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

INFO

NA NDIQ