Tesla ul çmimin e Model 3 në SHBA

INA
INA

22 Maj, 2023

Kompania amerikane e automjeteve elektrike, Tesla, po ofron zbritje prej më shumë se 1,300 dollarë në disa vetura Model 3 në inventarin e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raportoi të hënën Reuters.

Kjo zbritje e çmimit në këtë model po ndodhë në një kohë kur ky prodhues ka rritur çmimet në SHBA për shumicën e automjeteve të saj këtë muaj.

Tesla, e cila këtë vit ka ulur në mënyrë agresive çmimet e automjeteve në disa rajone, po përdor taktikën tradicionale të prodhuesve të automjeteve për të stimuluar pastrimin e inventarit në një kohë kur përballet me konkurrencë në rritje.

Drejtori ekzekutiv i Teslas, Elon Musk u ka thënë aksionarëve të martën se kompania do të provojë reklamimin për herë të parë, si lëvizje për të rritur kërkesën.

Musku gjithashtu paralajmëroi se Tesla nuk është imune ndaj ekonomisë globale, e cila sipas tij do të jetë e vështirë për 12 muajt e ardhshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Pas Binance, paditet edhe Coinbase

microsof

Microsoft do të paguajë 20 milionë dollarë, akuzohet se shkeli privatësinë e fëmijëve

bateri

Karikoni telefonin tuaj nëpër lokale? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më

Apple-1

Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

kufjet-wireless-te-apple-jane-te-pariparueshme_5c9e57f3ee72f

Apple prezanton kufjet e gjeneratës së re, kushtojnë 3499 Dollarë

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

telefon

Android 14 mund të sjellë funksionin e shëndetit në telefona dhe tableta

chat-gpt

A po nxitohemi me inteligjencën artificiale?

samsung

Samsung Galaxy Unpacked Fold 5 dhe Flip 5 do të prezantohet në Korenë e Jugu

INFO

NA NDIQ