Tetë spitale të Gazës u bombarduan në tre ditë

INA
INA

09/11/2023

Tetë spitale janë bombarduar nga forcat izraelite në tre ditët e fundit dhe 18 spitale kanë qenë jashtë shërbimit që nga 7 tetori, tha zyra e mediave të qeverisë së Gazës.

Al Jazeera raporton se spitali më i madh i Gazës, al-Shifa, pësoi “një dëm të madh” në sulmet ajrore izraelite.

Ministria e Shëndetësisë e Gazës ka postuar gjithashtu një video që tregon dëmet e shkaktuara në departamentin e radiologjisë në spitalin al-Nasser në Khan Younis në Rripin jugor të Gazës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

joshka fisher

Një “rrufe” bërthamore nga Joshka Fischer

bora-3

Në Siberi, -50 gradë – Moska sheh rekord të reshjeve të borës që shkaktuan vonesa dhe anulime të shumta të fluturimeve

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

gaza palestina izrael

IDF ka krijuar “mekanizmin e dekonfliktit” të Gazës me kërkesë të SHBA

erdogan-putin

Rivalitet mes Turqisë dhe Rusisë në Azinë Qendrore

gaza palestina izrael

Ushtria izraelite njofton se ka goditur 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit

INFO

NA NDIQ