Tetë trajnerët që mund të zëvendësojnë Ancelottin te Real Madridi

INA
INA

11 Korrik, 2023

Në fillim të kësaj jave u njoftua se Carlo Ancelotti do të marrë postin e trajnerit të Brazilit në qershor të vitit 2024. Kjo do të thotë se ai do të largohet nga Real Madridi pas përfundimit të sezonit 2023/24.

Nuk e dimë se cilat janë planet e bardhezinjve për postin drejtues pas largimit të strategut italian, por këtu është një listë e trajnerëve që Florentino Perez mund të marrë parasysh kur zgjedh një pasardhës të italianit.

Raul Gonzalez: Spanjolli është një zgjedhje e qartë. Një legjendë e klubit që është gjithashtu një trajner premtues që punon në Castilla. Pyetja është, a është ai gati për skenën e madhe?

Zinedine Zidane: Një tjetër kandidat shumë i dukshëm. Zizou është i lirë pasi u largua nga bankina e Bernabeut në vitin 2021. Ai ka dëshmuar se është një nga trajnerët më të mirë në botë dhe mund të drejtojë rindërtimin e Madridit të nisur nga Ancelotti.

Antonio Conte: Italiani është pa punë pas largimit nga Tottenhami. Përveç periudhës së tij të dështuar te Spurs, ai ka fituar tituj kudo që shkoi dhe një lëvizje në Madrid ka kuptim të përsosur për të. Megjithatë, nuk është e qartë nëse ai do të ishte në gjendje të përballej me shtypin famëkeq spanjoll.

Jose Mourinho: Pse jo? Special One është te Roma, duke punuar me financa shumë të kufizuara, por gjithsesi i bën gjërat të ndodhin me titullin e Ligës së Konferencës në arkiv. Mourinho është një legjendë e Madridit dhe ardhja e tij e dytë mund ta bëjë atë të çimentojë këtë status.

Maurizio Sarri: Një zgjedhje e huaj, italiani po bën mrekulli me Lazion, duke përfunduar i dyti në Serie A sezonin e kaluar me një buxhet shumë të vogël. Ai më parë ndërtoi një ekip të Napolit që luante futboll jashtëzakonisht tërheqës, fitoi Ligën e Evropës me Chelsean dhe udhëhoqi Juventusin drejt titullit të fundit të Serie A deri më sot.
Arsene Wenger: Francezi mund të jetë një zgjedhje e çuditshme, por interesante. Rekordi i tij në Arsenal flet vetë dhe Wenger më parë zbuloi se ishte një Madridist duke u rritur. Ai është pjesë e FIFA-s për një kohë.

Imanol Alguacil: Nëse Madridi po shikon trajnerët e La Ligës, Imanol është basti i tyre më i mirë. Basku e ka udhëhequr Real Sociedadin në vendin e katërt në sezonin 2022/23, që do të thotë se La Real do të luajë në Ligën e Kampionëve, vetëm për herë të pestë në historinë e tyre. Dhe nëse nuk ju bind, atëherë me siguri do t’i jepet fund pritjes 34-vjeçare të La Realit për fitime me një titull të Kupës së Spanjës në 2021.

Xabi Alonso: Spanjolli po bën një punë të shkëlqyer me Bayer Leverkusenin, duke i udhëhequr ata në gjysmëfinalet e Ligës së Evropës më pak se një vit pasi mori drejtimin e një skuadre që ishte e dyta në renditjen e Bundesligës. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

inter

Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

kombetarja

UEFA dënon Shqipërinë për ndeshjen me Poloninë…

caci-xavi-hernandez

Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

fc shkupi

Voska përballet me Shkupin, Vardari me Gostivarin

Messi Mesi Inter Miami

“I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”, Messi zbulon hatërmbetjen me PSG

INFO

NA NDIQ