Tetova gati për pritjen e presidentes së Kosovës (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

Tetova është përgatitur për të pritur presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Ajo në kuadër të agjendës së vizitës, sot qëndron në Tetovë, fillimisht takimi me kryetarin e komunës, Bilall Kasami, ndërsa më pas do të ketë një ligjeratë në Universitetin e Tetovës.

Që në mëngjes në rrugët e Tetovës janë vërejtur forca të shumta të policisë që po pastrojnë rrugët nga veturat e keqparkuara sidhe në marrjen e masave të sigurisë në teren.  Një atmosferë festive, flamuj të Kosovës dhe billborde me mbi shkrimin “Mirë se vjen Presidente”.

Para komunës së Tetovës po ashtu po bëhet përgaditjet e fundit për ta pritur presidenten Osmani. (INA)

 

 

TË FUNDIT
1 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
10 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

ME TE LEXUARA

7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
16 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

INFO

NA NDIQ