Tetova me 250 nxënës më pak, Vetëm nga Poroji këtë vit janë shpërngulur 35 nxënës

ina-online
ina-online

2 Shtator, 2023

Në Tetovë vitit shkollor filloi me 250 nxënës më pak se vitin e kaluar, raporton TV21.

Mungesa më e madhe e nxënësve vihet re në shkollat e mesme ku këtë vit shkollor janë regjistruar 200 nxënës me pak, ndërsa në shkollat fillore 50 nxënës me pak sesa vitin e kaluar, thonë nga zyra për arsim pranë komunës së Tetovës.

Vetëm në shkollën fillore “Skënderbeu” në fshatin Poroj janë regjistruar 30 nxënës më pak se vitin e kaluar, ndërsa drejtori thotë se brenda tetë viteve numri i nxënësve ka rënë për më shumë se 50%.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Shpifjet nuk mund të na zhvendosin nga platforma për shqiptarët

Klinika-Shkup

VMRO alarmon për parregullsi në furnizimet publike në Hematologji: Drejtoreshë vajza, babai ofertues për furnizime

policia-714x420

Kallëzim penal ndaj një 27-vjeçarit nga Kumanova, ka sulmuar punonjësit e policisë pyjore

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë sot do të vendosë për evidencën në regjistrat amë

INFO

NA NDIQ