Tetovares i’u hoqën dy gjinjtë për shkak të diagnozës së rreme, 5 vite po kërkon përgjegjësi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Mars, 2023

Një paciente nga Tetova, e cila iu nënshtrua masektomisë së dyfishtë, kërkon përgjegjësi nga mjekët e Klinikës së Onkologjisë dhe Radioterapisë në Shkup, të cilët para pesë viteve i kishin sugjeruar operim urgjent për shkak të dyshimit për kancer, transmeton gazeta “Sloboden Pecat”.

“Dikush duhet të mbajë përgjegjësi për heqjen e gjoksit tim për shkak të një diagnoze të rreme të kancerit. Më thanë se duhet të operohesha menjëherë dhe kur u kthyen rezultatet e histopatologjisë pas operacionit, në indet e gjinjve të hequr kishte mastit, jo kancer”, tha 56-vjeçari me inicialet S.S nga Tetova.

Ajo thotë se ndjen zemërim dhe inat sepse besonte te sistemi dhe se Prokuroria do të bënte punën e saj.

Meqenëse prej pesë vitesh nuk ka lëvizje dhe lënda mbahet në sirtar, ajo ka rrëfyer gjithë peripecitë dhe problemin, ndërkohë apelon që të ndërmerren masa që lënda gjyqësore të mos vjetërsohet. Masektomia e dyfishtë është kryer në vitin 2018. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

748F13D6-F1B1-48D2-91E4-665D38A85487

MPB në koordinim me Ambasadën e SHBA-së zbatoi stërvitje taktikë “Mjellma 2023“

E9CCFFF6-C8E9-4195-87E2-BEFE6CADE044

Feta Alimi: Unë sot dola nga burgu, por aty mbetën disa shokë pa faj (Video)

E9CCFFF6-C8E9-4195-87E2-BEFE6CADE044

Abdylfeta Alimi del nga burgu: “Liria është e shtrenjtë”

Aksidenti-autobusi-Durmo-Gostivar-7-768x510

Në Gjykatën Penale vazhdoi gjykimi për Llaskarcën

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviç: Problemi në tërë Ballkanin është Vuçiqi

Leposaviq serbet veri

Tensionohet situata në Leposaviq, gazetarët sulmohen nga personat e maskuar

bujar-1

Bujar Osmani: Më shumë integrim të Ballkanit Perëndimor për stabilitet, parashikueshmëri dhe besim në marrëdhëniet e ndërsjella

Arrestim_Pranga-780x468-1

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

fatmir bytyqi

Bytyqi për heqjen e masës së ngrirjes së çmimeve: Çmimet e produkteve ushqimore mund të ulen edhe më tepër

INFO

NA NDIQ