Tetovari dyshohet për uzurpim të tokës shtetërore dhe për ndërtim pa leje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Mars, 2023

SPB-Tetovë ka parashtruar kallëzim penal për ndërtim pa leje dhe uzurpim të tokës ndaj një 46-vjeçari nga Tetova.

Nga MPB shtojnë se i njëjti dyshohet se ka uzurpuar 1050 m2 tokë shtetërore.

“SPB-Tetovë ka paraqitur kallëzim penal kundër F.T.(46) nga Tetova, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer veprën penale “ndërtim pa leje” dhe “uzurpim i patundshmërive”. Gjatë vitit 2020, i raportuari në cilësinë e investitorit, në hyrje të fshatit Gajre, pa pasur leje ndërtimi nga organi kompetent i Komunës së Tetovës, ka ndërtuar një pllakë betoni të destinuar për ndërtesë banimi, duke uzurpuar tokë shtetërore me sipërfaqe 1050 m2″, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ