Tetovari i kërkon Kasamit t’i blejë bojler të ri, i shkruan se bojleri iu dogj nga mungesa e ujit në qytet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Ky është Vezi Elezi nga Tetova. Thotë se për shkak të mungesës së ujit në qytet, iu dogj bojleri, duke i rrezikuar familjen.

“Ditën e hënë në mëngjes u zgjova në mëngjes të mbushë ujë dhe e pash se bojleri nuk hiqte ujë, pasi që dy orë vjen uji edhe shkon, pastaj vjen një orë e gjysme më pas një orë edhe nuk mund ta kuptoj kur vjen edhe kur ikën dhe bojleri t’u e ngre ujin është djegur, masha është djegur e thirra mjeshtrin e pa dhe tha hidhe këtë bojler se nuk bën dhe më tha të paska ruajt Zoti”, tha Vali Elezi, qytetar.

Për këtë iu ankua kryetarit të Komunës, Bilall Kasami, përmes një mesazhi në Facebook.

“A do ma blesh një të ri, si thua?
Këtë dëm e kam nga uji, tani u dogj…”, shkruan në mesazh.

Po edhe krahas këtij reagimi, Elezi nuk mori ndonjë përgjigje nga kryetari.

“-Po e paraqita, ja dërgova fotot zotëri Bilallit, ai i ka parë edhe përgjigjen nuk e ka kthyer”.
-Çfarë i kishe apeluar?
-E kisha lutur që ujin me e rregullu se pa ujë nuk ka asgjë hiq”.

Pyetëm në Komunë! Nga atje thonë se deri tek NPK “Tetova” nuk është parashtruar kërkesë për dëme eventuale në amvisëri si rezultat i defektit të shkaktuar në linjën e Leshnicës, andaj shtojnë se nuk kanë pasur ndonjë komunikim me qytetarët. Po a ka dëmshpërblim nëse vjen ankesë me shkrim?

“Procedurat për dëmshpërblime të kësaj natyre duhet të kalojnë përmes Këshillit në përputhje me ligjin dhe me politikat financiare të Komunës së Tetovës”, thanë nga Komuna e Tetovës.

Qyteti i Tetovës me javë të tëra është duke u përballur me mungesë të ujit si pasojë e dëmtimin të rrjetit të ujësjellësit në Leshnicë. Nga komuna dje thanë se sanimi i rrjetit do të fillojë me përmirësimin e kushteve klimatike.

TË FUNDIT
29 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
7 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
1 ditë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
12 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ