Tetovari shpëtoi një fëmijë nën rrënoja!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2023

Alpinisti tetovar Nadir Murseli së bashku me një ekip shpëtimi sot kanë shpëtuar një vajzë nën rrënojat në një nga zonat më të goditura nga tërmeti në Turqi.

Ai ka theksuar se aksioni ka qenë i vështirë, por nuk janë dorëzuar në asnjë moment.

“Ishim dy metra larg vajzës. Po gërmonim me dorë dhe më në fund e shpëtuam. Irmak është gjallë”, thotë ai, i cili në këtë zonë ka qenë me një ekip shpëtimi nga Serbia.

Disa ditë më parë Murseli shkoi i vetëm në Turqi për të ndihmuar viktimat pas tërmetit të tmerrshëm të së hënës, i cili preku edhe Sirinë fqinje.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ