Tetovarja magjistron me notën maksimale në Universitetin e mirënjohur italian në Romë (FOTO)

ina-online
ina-online

25/01/2024

Tetovarja Shqipe Asani është një nga studentet e suksesshme shqiptare që po tregon rezultate të shkëlqyera në universitetet botërore.

Ajo sot mori titullin e magjistres së Inxhinierisë në drejtimin e elektroteknikës me notën më të lartë 110/110 në Universitetin e mirënjohur italian të Sapienzës në Romë, në degën e Inxhinierisë Civile dhe Industriale. Lajmin e ka komunikuar babai i saj Isen Asani, përcjell INA.

“Sot në ditë me diell, në qytetin e Historisë, në qytetin e Perandorisë, në Romë, në Universitetin e Sapienzes, Fakulteti i Inxhinerisë Civile dhe Industriale vajza ime Shqipja, mori gradën Magjistre e Inxhinerisë në drejtimin e Elektroteknikës me notën më të lartë 110/110. Falenderoj poashtu edhe Ambasadorin e Republikës së Maqedonisë Veriore, Prof.Dr. Vesel Memedi që na nderoi me pjesmarrjen e tijë. Të priftë e mbara Shqipja ime”, ka shkruar Isen Asani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-26-00-40-56-655_com.facebook.katana-edit

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

INFO

NA NDIQ