Tetovë, 20 masa për drejtim të parregullt ndaj drejtuesve të trotinetëve elektrik

Picture of INA
INA

19/09/2023

Në dy muajt e fundit, korrik dhe gusht, janë dorëzuar mbi 20 masa për drejtim të parregullt ndaj drejtuesve të trotinnetëve elektrik, shumica e të cilëve kishin të bënim me lëvizjen nëpër rrugë dhe jo shtigje për biçikleta apo trotinete. Për drejtuesit e trotinetëve janë përgatitë gjoba në para me vlerë nga 50 deri në 80 euro në kundërvlerë në denarë dhe nëraste kur drejtuesit ishin fëmijë, një gjobë prej 120 euro për prindërit e tyre.
Sektori i Punëve të Brendshme-Tetovë edhe një herë u rikujton pronarëve të trotinetave elektrike që të mos lëvizin në rrugë, të mos mbajnë persona apo objekte të tjera në to, të mos mbartin me vete kafshët e tyre deri sa lëvizin e kështu me radhë. Në periudhën e ardhëshme, ndjeshëm do të përforëcohen kontrollet ndaj kësaj kategorie të pjesëmarrësve të trafikut, aq më shumë se ata shpesh shkaktojnë tollovi në rrugët më të frekuentuara, veçanërisht gjatë mbrëmjeve kur është shum e vështirë për t’u vënë re.

TË FUNDIT
2 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
3 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
3 orë
Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova
3 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
3 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

ME TE LEXUARA

1 ditë
Të jetosh në mesin e derrave!
1 ditë
Shtetasit të Maqedonisë së Veriut i konfiskohen 7.800 euro në pikën kufitare “Bllacë”
9 orë
Aktori i njohur nga Kosova: Si n’Shqipni nuk gjeni asnjë vend tjetër për xhepat tonë të shtjerrun!
1 ditë
Arrestohet 65 vjeçari në Gostivar nën dyshimin se vodhi një biçikletë
3 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
1 ditë
Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evorpian
1 ditë
A ka frikë nga një luftë e re në Ballkan? Flet ish-përfaqësuesi i lartë Petritsch
8 orë
Turistja sllovake humb jetën në plazhin e Golemit, ja çfarë dyshohet
1 ditë
Kasami flet për ministrinë e Stoilkoviçit, çka do të ndodhë me të punësuarit shqiptarë

LEXO MË SHUMË

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

hristijan mickoski

Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

Edi Rama

Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova

Charles Kupchan

A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

denar

Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

pasaporta dokumente personale

Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit

Afrim Gashi

Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri

INFO

NA NDIQ