Tetovë: 7 persona të hospitalizuar me virus

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Nga fillimi i vitit të ri, numri i te infektuarve të reja me covid 19 në Spitalin Klinik në Tetovë eshte rritur, nga 60-70 kontrolla në ditë. Për momentin janë të hospitalizuar 7 persona.

Në Spitalin Klinik të Tetovës janë të hospitalizuar 7 pacientë me Covid-19. Sipas, zëdhënësit të këj spitali Hasan Iljazi,ka thënë se pacientët janë të shtrirë në repartin infektiv ai bëri të ditur se nga fillimi i vitit të ri, numri i te infektuarve eshte rritur, nga 60-70 kontrolla në ditë raporton KlanM.

Hasan Iljazi – zëdhënës i Spitalit të Tetovës

Nga fillimi i vitit të ri, numri i te infektuarve relativisht eshte rritur, nga 60-70 kontrolla në ditë.

Por, shumica jane më pasqyrë të lehtë klinike, me simptoma te gripit, si dhe të hospitalizuar ne repartin infektiv gjithsejt janë 7 pacientë.

Ku të gjithë pacientët janë pozitiv me Covid 19 dhe në oksigjen.

Në qendrën për Covid, shfrytëzohet vetëm reparti infektiv i spitalit të Tetovës.

Iljazi duke apeluar te qytetarët për kujdes në rast të ndonjë simtome bëri të ditur se në rastë se do të ketë rritje të infektimeve do shfrytëzohen kapacitetet tjera.

Në rast se numri i të prekurve me Covid 19 rritet, është në gatishmëri edhe reparti internistik kati i parë dhe i dytë.

Në u bëjmë përsëri apel qytetarëve të kenë kujdes në rast të ndonjë simptome të Covid 19, të drejtohen tek mjeku amë.

Ndërkaq, sa i përket situatës shëndetësore të peronave të shtrirë në spital, ai u shpreh se janë në gjendje të rëndë, por nuk precizoi se me ç’farë varianti të Covidit janë të infektuar, ngase sipas tij, ajo është në kompetencat e Institutit të Shëndetit Publik./KlanMacedonia/

TË FUNDIT
52 minuta
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
10 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

ME TE LEXUARA

15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
10 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
16 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
16 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

LEXO MË SHUMË

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

INFO

NA NDIQ