Tetovë, dhjetëra vetura të sanksionuara për parkim të parregullt

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Stacioni Policor për Siguri në Komunikacion Rrugor Tetovë ka kumtuar se çdo ditë marrin masa për rregullimin e parkingjeve në Tetovë. Vetëm dje në Tetovë janë sanksionuar gjithsej 22 automjete për parkim të parregullt, 11 prej të cilëve janë ngritur nga shërbimi i merimangës.

Nga SPB Tetovë theksojnë se këtë muaj janë sanksionuar gjithsej pesëdhjetë vetura kryesisht në zonën Ilinden dhe Iliria. Muajin e kaluar janar, numri i automjeteve të parkuara për parkim të gabuar ishte 199.

SPB lajmërojnë se do të vazhdojnë me aktivitete të tilla, ndërsa apelojnë deri te pronarët e automjeteve në Tetovë që të parkojnë vetëm në lokacionet e caktuara, të rregulluara me shenja përkatëse të komunikacionit. Gjobat për të tilla kundërvajtje variojnë nga 45 deri në 180 euro në kundërvlerë në denarë.

TË FUNDIT
21 minuta
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
30 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
46 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
2 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
5 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zvkryeministër i parë dhe do ketë edhe Ministrinë e Ekologjisë
13 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

LEXO MË SHUMË

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

INFO

NA NDIQ