Teuta Arifi shfaqet pas 100 ditëve, flet për 811 kontratat!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Ish-kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot në emisionin “Brifingu i mëngjesit” tha se komuna nuk ka pasur mbi 800 kontrata në punë në vit, por se këto janë pagesa të herëpashershme ndaj individëve për baza të ndryshme, përcjell INA.

“Nuk ka 800 kontrata në veprim. Kasami njoftoi të gjitha pagesat për individët në vitin 2021. Ka anëtarë komisionesh, pagesa në bazë të vendimeve të Këshillit dhe pagesa të ndryshme për individë. Kjo nuk do të thotë se ata janë nën kontratë. Kjo tenton të krijojë një histori”, tha Arifi.

Për borxhin prej 24 milionë eurosh të komunës, ajo tha se ashtu ka qenë edhe kur ka ardhur në detyrë, por se ndërkohë ka arritur dhe nuk është ankuar.

Kryetari i komunës,  Bilal Kasami ka shpallur listën e personave që kanë marrë para nga komuna e Tetovës, siç tha ai, me kontratë në fuqi.

Raportohet se ka gjithsej 811 kontrata (për 406 persona) dhe shumë nga individët nuk kanë shkuar në punë. Disa morën 9.000, disa 15.000, e disa nga  25.000 – 30.000 denarë në muaj.(INA)

TË FUNDIT
10 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
11 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
13 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
25 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 orë
BDI në “lucidum intervallum”

ME TE LEXUARA

11 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
6 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

INFO

NA NDIQ