Tevez demaskon Barcelonën

Picture of ina-online
ina-online

11/06/2023

Carlos Tevez shpjegoi arsyet që e shtynë Lionel Messin të zgjidhte Inter Miami: “Të mos rikthehej në Barcelonë ishte e tmerrshme për të, por ai mori një vendim duke e ditur dhe kuptuar pak situatën e tij.

Ai nuk donte të kthehej dhe detyronte shumë njerëz të tij, shokët e skuadrës të shiten ose t’u shkurtohen rrogat. Ai nuk mund të kthehej dhe të ishte zuzari i filmit dhe personazhi negativ per te cilin duhet te sakrifikonin te gjithe” tha ai për ESPN.

“Leo zgjodhi Shtetet e Bashkuara sepse i pëlqen Miami, do të jetë e qetë për të dhe familjen e tij. Mendoj se ajo që bëri ishte gjëja më e saktë. Nëse ai nuk mund të kthehej në Barcelonë, ai nuk mund të qëndronte në Barcelone, ne Evropë”.

TË FUNDIT
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
15 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ