Thaçi e krahason Rekën me “Qashificën” (Video)

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi mbrëmë ishte mysafir në Zonën B që emitohet në Klan Kosova me pronar Baton Haxhiun.

Thaçi ka folur edhe për kandidatin për president Blerim Rekën dhe opozitarët Ziadin Selën dhe Bilall Kasamin.

“Blerim Reka mund ti ketë të gjitha të mirat, por Blerim Reka nuk është nusja e re e politikës shqiptare në Maqedoni”, tha Thaçi dhe pastaj e spjegoi pyetjen e gazetarit të Klan Kosova se çka është kjo nusja e re.

Në këto momente filloi e qeshura e Baton Haxhiut.

“Blerim Reka ka qenë ambasadori i BDI-së. Ai ishte i nënshtruari i peticionit anti-PDSH”.

“Njeriu mund të ndryshojë, por duhet t’i lë të mirat e atij pushteti që i ka pasur përpara”.

Për më shumë shikoni videon:

https://www.facebook.com/Almakos1/videos/1038262949711997/