Thaçi merr pjesë në Kuvend: Nuk votoj për shkarkimin e ministrave të ASH-së, Sela nuk meriton të ekzistojë në skenën politike

INA
INA

09/02/2024

Sot në Kuvend pritet të votohet shkarkimi i ministrit të Shëndetësisë Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu nga rradhët e Aleancës për Shqiptarë.

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, është paraqitur në Kuvend, por tha se nuk do të votojë për shkarkimin e ministrave.

“Nuk kam thënë që nuk vijë në Shkup. Do të vijë dhe nuk do të votoj. Ziadin Sela nuk e meriton më të ezistojë në skenën politike është një kriminel ordiner, mashtrues dhe nuk ka arsye që të pendohet për propozimet e tij”, u shpreh Thaçi.

I pyetur nëse shumica i ka votat për shkarkimin e ministrave, Thaçi mendon se i kanë.

“Është problem e tyre, mendoj se i kanë”, tha Thaçi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ