Thaçi shkon te Meta në Tiranë, çfarë po zihet?!

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shfaqur në Tiranë me kryetarin e PDSH, Menduh Thaçi.

“ Kënaqësi e veçantë t’ju përshëndes këtë mbrëmje nga Tirana me liderin e partisë historike të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, Partisë Demokratike, z.Menduh Thaçi.

Ndamë të njëjtin vlerësim se të jesh në opozitë është një mision shumë i madh.

Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, faktor kyç shtetformues, do të vazhdojnë të jenë garancia kryesore për rrugëtimin europian dhe euro-atlantik, të këtij vendi fqinj, mik, partner, shumë të rëndësishëm për ne dhe jetik për të ardhmen europiane të rajonit”, ka shkruar Meta.

Ish-presidenti shqiptar, Ilir Meta është mbështetës i VMRO-DPMNE dhe një nga liderët e parë politik në rajon që uroi Hristijan Mickoskin për fitoren e zgjedhjeve.(INA)

TË FUNDIT
4 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
4 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

11 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
16 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
11 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
15 orë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
9 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën
15 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
9 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
18 orë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ