Thaçi uron Qeverinë e re, fjalë të mira për kryeministrin Hoti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se votimi i qeverisë së re është një ditë e rëndësishme për demokracinë në Kosovë.

I pari i shtetit në një konferencë për medie shprehu fjalë të mira për kryeministrin e sapozgjedhur Avdullah Hoti për ekspozenë e tij në kuvendin e Kosovës.

“Përshëndes gatishmërinë për angazhimin e dialogut me Serbinë dhe zotimin për marrëdhëniet e mira me ShBA-të”, tha ai.

Krahas kësaj tha se qeveria e të duhet të vazhdojë reformat në ekonomi dhe sundim të ligjit.

Ish-kryeministrit Kurti i kërkoi një pranim dorëzim sa më të lehtë tek kryeministri Hoti. Ai tha se barikadimi nuk i bënë nder askujt.