Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

Picture of INA
INA

13/06/2024

Ashtu siç pritej, klubi i Juventusit ka zyrtarizuar këtë të mërkurë Thiago Mottan si trajnerin e ri të skuadrës bardhezi.

Palët ishin në bisedime prej javësh dhe tashmë ka ardhur edhe njoftimi zyrtar i arritjes së marrëveshjes me teknikun i cili drejtoi Bolonjën drejt një kualifikimi fantastik në Ligën e Kampioneve në edicionin e fundit në Serinë A.

Trajneri italo-brazilian ka firmosur me Juventusin një marrëveshje deri më 30 Qershor 2027.

Thiago Motta ka qenë një ish-futbollist i njohur i cili bëri emër fillimisht me Barcelonën e më pas me Genoa-n, Interin dhe PSG-në ku mbylli karrierën si lojtar për të nisur atë të trajnerit në akademinë e parisienëve.

Ai më pas drejtoi Genoa-n Specian dhe së fundmi Bolonjën, para se të pranonte ofertën e Juventusit.

TË FUNDIT
1 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
4 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
4 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
5 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
4 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ