Thirrjet në kor “Albin Kurti” në stadium në ndeshjen Novi Pazar – Vojvodina si provokim ndaj thirrjeve për Mlladiqin

ina-online
ina-online

08/10/2023

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Superligën e Serbisë në takimin mes Pazarit të Ri (Novi Pazar) dhe Vojvodinës.

Tifozët miqë të Vojvodinës kanë provokuar atmosferën duke brohoritur në kore në stadium emrin e kriminelit Ratko Mlladiç.

Por, tifozët vendas ia kthyen duke thirrur emrin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, përcjell AlbanianPost.

Për disa minuta kanë mbizotëruar thirrjet për Kurtin.

Tifozët vendas nuk janë ndalur duke brohoritur vetëm emrin e Kurtit, por kanë vijuar me thirrje “Vrite serbin”, si dhe “Republika e Sanxhakut”. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

INFO

NA NDIQ