Threads po lanson dy veçori të reja

INA
INA

27/10/2023

Meta do të lansojë dy veçori të reja në platformën Threads, që do t’u mundësojë përdoruesve të bëjnë sondazhe në postime si dhe vendosjen e GIF-ave, njoftoi kompania.

Veçoritë janë duke u lansuar, siç tregoi CEO i Meta-s, Mark Zuckerberg përmes një demonstrimi, transmeton Telegrafi.

Zuckerberg gjithashtu bëri një postim me një sondazh (që u shfaq në aplikacionet celulare të Threads, por jo edhe në ueb deri më tani).

Këto janë veçori të vogla, dhe janë funksione që keni mundur t’i bëni shumë kohë më parë edhe në X (ish-Twitter). /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

banka sportel

Banka Europiane thotë se inteligjenca artificiale mund të reduktojë pagat jo vendet e punës

Alex Jones

Teoricieni i konspiracionit, Alex Jones kthehet në X pas sondazhit të Elon Musk

Inteligjenca artificiale AI

Bota në garë për të rregulluar inteligjencën artificiale

wikipedia

Krijuesi i Wikipeadia: ChatGPT është vegël e tmerrshme e inteligjencës artificiale

gmail

Si t’i ktheni të dhënat e humbura nga Google Drive

openAI

A është Gemini i Google “më i zgjuar” se ChatGPT i OpenAl?

mira murati

Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

INFO

NA NDIQ