Threads sjell së shpejti një prej veçorive më të kërkuara

Picture of INA
INA

17/08/2023

Përdoruesit e Threads së shpejti do të marrin një prej veçorive më të kërkuara të rrjetit social bazuar në tekst: një variant në ueb.

Shefi i Meta Mark Zuckerberg njoftoi se aplikacioni do të bëhet i disponueshëm në javët në vijim ndërsa Threads do të pajiset jo vetëm një version në ueb të aplikacionit për aksesimin e shërbimit në desktop por edhe një funksion kërkimi.

Edhe pse është e mundur që aktualisht të shikoni postimet e Threads në desktop, duke klikuar butonat e pëlqimit, replikimit apo ripostimit shfaqet një kod QR që drejton përdoruesit tek aplikacioni mobil.

Gjithashtu funksioni i kërkimit në Threads është i kufizuar. Mund të përdoret vetëm për të gjetur llogari të tjera dhe jo postime të caktuara.

Meta lançoi aplikacionin në një moment delikat për X (ish rrjetin social Twitter) i cili kaloi nëpër disa ndryshime madhore.

Në më pak se një javë Threads mori 100 milionë regjistrime edhe pse aplikacioni debutoi pa disa prej veçorive bazë që duhet të ketë një rrjet social. /PCWorld Albanian

TË FUNDIT
1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
2 ditë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
2 ditë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
3 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
3 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

INFO

NA NDIQ