Thyen rekordin e Shaqirit, ja kush është blerja më e shtrenjtë e Chicago Fire

INA
INA

07/02/2024

Hugo Cuypers është bërë transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit Chicago Fire.

Këtë gjë e ka bërë me dije vetë klubi amerikan në një njoftim zyrtar, ku ndër të tjera thekson se sulmuesi belg është blerë për vlerën e 12 milionë dollar plus 2 të tjera bonuse nga klubi i KAA Gent.

Kështu Cuypers thyen rekordin e Xherdan Shaqirit, i cili zbarkoi në Chicago nga Lyon-i dy vjet më parë për një shifër prej 7.5 milionë dollarësh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ