Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin e finales në aeroportin e Budapestit

INA
INA

1 Qershor, 2023

Tifozëve të Romës nuk u del inati me gjyqtarin anglez, Anthony Taylor, të cilën e akuzojnë sidomos për një 11-metërsh të padhënë në favor të verdhekuqve.

Arbitri anglez u shoqërua nga shërbimi i sigurisë së aeroportit të Budapestit për shkak të tifozëve të tërbuar.

Që në orët e para të ditës së sotme u shpërndanë në internet pamjet e José Mourinhos të tërbuar me arbitrin Anthony Taylor, i cilësuar si gati “spanjoll” dhe i kontestuar në parkingun e “Puskas Arenës”. Një ditë më vonë, protesta u zhvendos në aeroport.

Pas mbërritjes së Taylor për të kapur fluturimin e tij, tifozët e Romës iu afruan duke e sharë dhe duke i hedhur sende.

Ka qenë e nevojshme ndërhyrja e shërbimit të sigurisë së aeroportit, e cila fillimisht e mbylli Taylorin në një dhomë, më pas e shoqëroi deri në aeroplan.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ